Одним з найважливіших приміщень в будинку по праву вважається спальня. Саме в цій кімнаті людина проводить левову частку свого життя. Спальня призначена для повноцінного відпочинку – тут люди розслабляються, сплять, набираються сил після важкого трудового дня. Цілком логічно, що до оформлення спальні слід підходити максимально виважено і відповідально. У ній все повинно бути гармонійно – стеля поєднуватися зі стінами, штори й інший текстиль – з меблями, і навпаки. Всі знаходяться в спальні декоративні компоненти, включаючи меблі, в обов'язковому порядку повинні бути ретельно підібрані, адже їх основна мета – створювати в кімнаті таку атмосферу, яка б сприяла максимальному комфорту, затишку і спокою.

Навіть якщо вид оздоблення стін, стелі, підлоги, а також штор будуть підібрані дуже грамотно, що створить в спальні відчуття повної гармонії, невдало обрана меблі здатна зруйнувати все позитивне враження від такого приміщення. Справа в тому, що саме меблі вважається найбільш важливим атрибутом спальних кімнат. Не підходить під той чи інший інтер'єр і стиль спальні меблі вкрай негативно впливає на загальну цілісність картини, з-за чого перебувати в такій кімнаті буде вельми незатишно, не кажучи вже про отримання повноцінного відпочинку. З цього випливає, що до процесу вибору спальних меблів слід підходити дуже виважено – тільки тоді можна буде гарантувати максимальний ефект. Благо, на сьогоднішній день в нашій країні існує достатня кількість спеціалізованих підприємств, що надають широкий вибір якісних меблів, а також здійснюють її підбір.

Як правильно вибрати меблі для спальні

Для досягнення гармонійності в спальні, меблі найчастіше підбирається в одному тоновому рішенні. Однак це не означає, що необхідно купувати однакову меблі – при бажанні можна експериментувати, але якщо у людини немає почуття стилю, то таку роботу краще всього доручити професійним дизайнерам.

Рекомендується придбання меблевого гарнітура – тобто, комплекту, який включає в себе всі необхідні меблеві атрибути для спальної кімнати. В класичний набір входять ліжко, приліжкові тумбочки, шафа, комод, дзеркало і туалетний столик. Проте багато виробників дають можливість покупцям самим вибирати комплект меблів, яку вони хочуть бачити в своїх спальнях.

вид современной спальни

Важливо пам'ятати, що для спальні неприйнятна велика завантаженість, а тому особливу увагу слід приділяти розміром і конфігурації кімнати. Тобто, якщо спальня знаходиться в класичній міській квартирі, що характеризується невеликою кількістю вільного простору, то бажано купувати лише найнеобхіднішу і малогабаритну меблі. Інша справа-приватні або заміські будинки – тут є місце як для меблів, так і польоту дизайнерської фантазії.

Враховуйте можливості свого бюджету – якщо він досить скромний, то не потрібно спочатку купувати розкішне ліжко, а потім намагатися накопичити на простенький комод. Це, крім дискомфорту, також загрожує появою дисгармонії в інтер'єрі спальні, так як дорогі меблі зі зрозумілих причин дуже погано сусідить з недорогою.

Вибір стилю

На сьогоднішній день в світі, в тому числі і в нашій країні, існує величезна кількість стилів, які використовуються в дизайні приміщень. Якщо раніше вітчизняні будинку характеризувалися наявністю кімнат, оформлених у стандартному «радянському» стилі, то тепер кожен бажаючий може створити в своєму житлі воістину унікальний ансамбль, який буде радувати своєю вишуканістю не тільки мешканців будинку, але і гостей.

 

Любителі класичного стилю – одного з найпопулярніших у світі, можуть зупинити свій вибір на стандартних ліжках з ніжками з дерева або шпону. Характерною рисою таких ліжок є наявність масивної спинки. Також до класики належить великий шафа на різьблених ніжках, теж з дерева. Взагалі, класичний стиль – це практично повсюдне використання натуральної деревини, а також, що особливо актуально останнім часом – шпону.

спальня в классическом стиле

Мінімалізм або хай-тек – ідеальні стилі для людей, які вважають себе дітьми сучасної цивілізації. Відмінною рисою даних стилів є використання великої кількості сучасних аксесуарів, а також своєрідні форми і лінії. Вони ідеально підходять для невеликих спалень, так як кількість меблевих гарнітурів обмежена, а її розміри досить компактні.

Бажано купувати меблі одного стилю, проте існує можливість і комбінування, тобто, додавання «чужорідних» компонентів – при грамотному виконанні даного процесу можна буде домогтися істотного поліпшення загальної картини створеного інтер'єру.

Вибір колірного рішення

При виборі кольору меблів для спальні слід керуватися тими ж правилами, які поширюються на всі приміщення в будинку. Тобто, якщо кімната невелика, то доречно буде використовувати меблі світлих тонів – як відомо, такі кольори сприяють візуальному розширенню приміщення. Великі спальні бажано зменшити – для цього ідеально підійде меблева гарнітура темних відтінків. Також слід збільшити кількість меблів, яка повинна бути габаритної.

Колірне рішення спального приміщення можна продумувати вже після того, як підібрана меблі. Тобто, не потрібно себе обмежувати із-за того, що стіни, стелю або штори мають одну забарвлення, а придивилася вам меблі – зовсім іншу. Отже, спочатку необхідно звернути увагу на меблі, а вже потім приступати до оформлення всього інтер'єру спальні.

спальня минимализм

Відомо, що головним елементом меблів в спальні є ліжко, тому колірне оформлення кімнати потрібно підбирати, виходячи з відтінку ліжка. Більшість фахівців рекомендують встановлювати ліжко в центрі кімнати біля однієї зі стін – таким чином, підкреслюється важливість даного меблевого атрибута, а також здійснюється його візуальне виділення на загальному тлі інтер'єру.

Інші атрибути

Другорядна меблі – тумбочки, туалетний столик, шафа для гардеробу і т. д., підбирається виходячи з розмірів та конфігурації кімнати, а також зовнішнього вигляду і дизайну ліжка. Якщо спальня невелика, то в неї можна помістити шафа-купе, який одночасно замінить і платтяна шафа і комод. Також можна обмежити кількість тумбочок (купити одну), і зробити вибір на користь малогабаритної меблів. Для доповнення створеного інтер'єру можна використовувати різні картини, живі квіти та інші дрібні атрибути – наприклад, декоративні дрібнички, які можна розкидати по всій спальні. Все це дозволить створити в спальні естетичну і дуже затишну атмосферу, завдяки чому перебувати в такій кімнаті буде дуже комфортно.