Догляд за оббивкою меблів дозволить Вам подовжити термін експлуатації меблів. Періодично прибирайте пил з м’яких меблів. Пил може бути видалений за допомогою сухої чистої ганчірки, або щітки для одягу. Ні в якому разі не вибивайте меблі, щоб не пошкодити внутрішнє наповнення.

Тканини є різними за типом виготовлення, за зовнішніми ознаками, хімічним складом та технічними характеристиками. Саме тому до кожної з них має бути особливий підхід: способи чищення та догляду. Якщо Ви випадково забруднили м’які меблі, то спробуйте одразу видалити пляму.

Види плям і способи їх чищення

Плями Способи чищення шкіри

Віск зі свічок

Сухий свічковий віск необхідно подрібнити і зібрати вакуумним порохотягом. Накрийте пляму, що залишилася, промокальним папером і попрасуйте. Праска повинна бути виставлена на першу поділку (мінімальну температуру).

Жувальна гумка

Покрийте жувальну гумку шматочками льоду (в поліетиленовому пакеті) і через 5 хвилин зішкребіть тупим предметом. Нанесіть на пляму метиловий спирт і висушіть поплескуванням.

Пиво

Заперіть м’яким милом забруднену поверхню і висушіть надлишок вологи. Потім нанесіть розчин оцту (2ст. ложки білого оцту на 1л води). Коли підсохне, промийте чистою водою і висушіть.

Кров

Видаліть пляму холодною водою

Шоколад

Зчистіть засохлу пляму і змийте теплою водою з м’яким милом. Висушіть надлишок вологи.

Фруктовий сік

Нанесіть розчин із суміші 1/1 нашатирного спирту й оцту і висушіть.

Чорнило

Заперіть пляму м’яким милом і просушіть. Промийте чистою водою і висушіть.

Джем

Нанесіть розчин м’якого мила з невеликою кількістю оцту і просушіть. Промийте чистою водою і просушіть.

Червоне вино

Негайно промокніть рідину. Потім присипте вологу пляму сіллю. Після того, як сіль вбере вино і пляма висохне, почистіть ганчіркою чи порохотягом.

Біле вино

Промийте розчином із ¾ метилового спирту і ¼ води і висушіть. Знову промийте розчином м’якого мила з водою і висушіть.

 

Пам’ятайте! Швидкі дії – найкращий захист від неминучих забруднень. Засоби для видалення плям потрібно використовувати в малих кількостях. Необхідно: промокнути сухою губкою або серветкою, намагаючись «зібрати» пляму., налити невелику кількість засобу для чищення на шматочок м’якої тканини ї зачистити забруднення в напрямку від краю плями до центру.УВАГА!

 • Перед усуненням плями обов’язково необхідно випробувати засіб на маленькому клаптику тканини, або в непомітному місці.
 • Ніколи не наносіть засіб, що виводить плями, безпосередньо на оббивну тканину. При чищенні м’яких меблів не використовуйте засоби для чистки на основі хлору, кислот або спирту.
 • Не застосовуйте засоби, що містять сильнодіючі хімічні елементи та розчинники. Рекомендуємо використовувати засоби з нейтральним pH. Видаляючи пляму, не докладайте значних фізичних зусиль, це може зіпсувати ворсову поверхню.
 • Забороняється використовувати для сушки меблів: фен, праску, прилади для обігріву. Вологі місця сушіть за допомогою паперової салфетки.
 • Не використовуйте для чищення кольорову тканину та абразивні матеріали. • Закрийте дерев’яні елементи, що розташовані близько до забруднення. • Ніколи не використовуйте різні засоби одночасно.
 • Домашні тварини можуть пошкодити поверхню оббивних матеріалів
 • Матеріали, які пофарбовані штучним способом (наприклад джинси) можуть помітно перефарбувати оббивку світлих кольорів. Ремінь декоративні металеві елементи одягу можуть механічно пошкодити структуру покриття


Догляд за шкіряною оббивкою

 • Витирати пил зі шкіри необхідно м’якою ганчіркою. При необхідності можна відполірувати шкіру шматком натуральної замші з використанням спеціальних засобів, які можна придбати у фірмових салонах виробника. Ніколи не поліруйте одне й те ж місце надто сильно.
 • Будь-яку вилиту рідину потрібно негайно видалити легкими рухами, щоб волога не всмокталася в шкіру. Ніколи не розтирайте одне й те ж місце надто сильно під час видалення плями, оскільки пори закриються і на поверхні утвориться блискучий слід.

УВАГА! Будь-які агресивні речовини (рідина для зняття лаку, бензин і т. п.) при потраплянні на шкіру знищують верхній захисний шар і можуть спричинити зміну кольору, втрату еластичних властивостей оббивки, що з часом може призвести до розривів, лущення лакованої шкіри й мати інші невиправні наслідки.

Види плям і засоби чищення анілінових та напіванілінових шкіряних оббивок.

Плями Засоби чищення шкіри

Пляма від будь-якої рідини

При потраплянні на оббивку будь-якої рідини,  негайно промокнути вологою м’якою тканиною або губкою. Якщо з’явилась пляма, акуратно протріть забруднене місце м’якою вологою тканиною чи губкою з теплою мильною водою, а потім - сухою вовняною тканиною. Не можна користуватися меблями, поки шкіра остаточно не висохне.

Тваринні і рослинні масла та жири

Видаліть залишки тваринного (рослинного) масла чи жиру чистою сухою тканиною. Залишок плями сам всмоктується в шкіру. Не застосовуйте воду и не намагайтеся відмити подібні плями.

Паста кулькової ручки

Для видалення пасти кулькової ручки необхідно використати засіб, який рекомендують виробники меблів, або миючим розчином (20 г мила на 1 літр дистильованої води).

УВАГА!

 • Будь-які агресивні речовини (рідина для зняття лаку, бензин і т. п.) при потраплянні на шкіру знищують верхній захисний шар і можуть спричинити зміну кольору, втрату еластичних властивостей оббивки, що з часом може призвести до розривів, лущення лакованої шкіри й мати інші невиправні наслідки.
 • Необхідно уникати застосування масла, розчинників, меблевого лаку, масел, оліфи, абразивних очищувачів, аміачної води чи будь-яких інших хімічних розчинів.
 • В деяких засобах для чищення можуть використовуватися речовини, вплив яких може бути помітний через деякий час. При використанні засобів для чищення і догляду завжди слід уважно ознайомлюватися з інструкцією!